Tip č. 2: SEO Pravidlo #1: Budujte kosmické lodě!

Při svém brouzdání po vodách internetu jsem se dostal na zaoceánský blog o SEO a Online Marketingu. O jedno moudro, které jsem mnohokrát slyšel, se s Vámi podělím, zaujalo mě totiž jeho podání. Jedná se o to, jak být nejlepší v SEO. A víte, jak být nejlepší v SEO? Budujte kosmické lodě!

Velké firmy zaměstnávají spousty zaměstnanců, ale kolik z nich se jim stará o SEO? Ve většině případů nikdo. Ti lidé mají něco důležitějšího na práci, než zvedat ranky nebo hledat možnosti koupě odkazů. Ale přesto jsou v SEO jedni z nejlepších.

Zářným příkladem je taková NASA. Jejich stránky jsou nepřehledné, všude používají flash, SEO oddělení byste u nich hledali zřejmě marně. Ale jejich ranky jsou 96/100, celkový počet zpětných odkazů přesahuje 400 000. Proč? Protože posílají lidi do vesmíru.

Pokud děláte něco obdivuhodného, zajímavého, vytvoříte zajímavý obsah, o kterém budou lidé mluvit, stává se SEO o mnoho, mnoho jednodušší. Pokud trávíte optimalizací 90% času a zbylých 10% času budováním něčeho užitečného, pak to děláte opačně. Jinak řečeno, pokud strávíte 90% času budováním něčeho pozoruhodného, pak zbylých 10% času strávených optimalizací, bude tím nejjednodušeji stráveným časem ve Vašem životě. Obrazně řečeno, samozřejmě.

A teď otázka – víte, proč mě toto zamyšlení tak zaujalo? Protože na svém blogu to praktikuji a chci praktikovat i nadále stejně. Nechci vytvářet hodnotný obsah pro „nikoho“, ale nechci utrácet svůj čas a svoje peníze sháněním čtenářů. Proto se snažím vytvořit co nejkvalitnější obsah a budu doufat, že si o něm řeknete. Pak teprve těch 10% času, které strávím budováním návštěvnosti, budou tou opravdovou zábavou :)

David

 

2 komentářů

  1. [...] časem jsem narazil na skvělý článek od Davida Hořavy. David v něm popisuje zajímavý obsah jako univerzální cestu k přilákání [...]

  2. Zdenek Dubrava napsal:

    Davide popravdě začínám a mám myšlenku na snad dobrý byznys . Děkuji bohu , že jsem naprostou náhodou narazil na tvůj blog. Považuji tvou činnost za lukrativní a jsem z podivem , že toto všechno děláš . Věřím , že pokud se mi podaří dostat se k tobě blíž ( až dostuduji tvůj blog ) čímž mám namysli do kontaktu ať už email nebo skype to je jedno , budu nadále studovat tvoji práci . Jsi pro mě velmi inspirující člověk . Já mám sice 47 let ale můj názor je , že člověk se učí celý život . Jen je obyčejně problém v lektorech. Tebe považuji za odborníka na svém místě a myslím že jsi pro mě studnice nevyčerpatelných hodnot. Hlavně proto co a jak děláš . Já miluji lidi kteří neradi usínají na tzv. vavřínech ale raději vkládají energii do sebevzdělávání . Proto smekám a znovu děkuji .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>