Facebook, aneb jak ho nedělat

Po delší odmlce, kterou způsobilo asi držení se motta – “Piš, jen pokud máš co říct” – no, spíše nedostatek vůle textový soubor otevřít a nějaké téma sepsat. Jak to dnes rychle přišlo, ani nevím. Nicméně jsem narazil na skvělou Facebookovou stránku, na kterém jsem opravdu nenašel to, co jsem hledal.

Právě totiž pracuji na marketingové strategii jedné menší stavební firmy. Budeme vymýšlet a spouštět informační web týkající se všeho okolo střech, po několika hodinách hledání všemožných otázek, které lidi zajímají a postupů, které bych mohl při propagaci využít, jsem se dostal ke kategorii linkbuildingu – aktivního. Tudíž jsem potenciálně začal hledat tematicky podobné weby, kde by se například dal uveřejnit nějaký článek nebo získat zpětný odkaz. Narazil jsem na web jakbydlet.cz, který jsem si procházel a v tom na mě mrkl Facebook. Pokud má nějaká stránka i stránku na FB, vždy se na ni dívám, co na ní nabízí a jakou že má přidanou hodnotu.

I informačnímu webu plánuji zřídit stránku na Facebooku, kde je v plánu zveřejňovat užitečné články, návody, tipy a v neposlední řadě by měla sloužit i jakási online poradna. Na jakbydlet.cz jsem našel zajímavé články, navíc počet fanoušků taky není úplně malý – přes 20 000. Po najetí na profil na mě hned kouklo i druhé číslo – Mluví o tom – 101. Pokud dobře počítám, je to 0,5%, což je opravdu málo. Ale – těšil jsem se na nějaké zajímavé články a zvídavé dotazy fanoušků, na které by se dalo třeba i potenciálně odpovědět. Pokud byste něco podobného čekali taky, pak se pokochejte sami. A hned pochopíte, že i v poobědním čase jsem opět zbystřil a tento nález si s vámi nemohl nechat ujít … Je to BOOOMBA! Budu rád, když se podělíte o další “nálezy” :)

odkaz na Facebook

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>